by DoIT

Puhkemaja

Selleks, et puhkemaja võiks olla ka järgnevatele külalistele meeldivaks puhkuse kohaks, tuleb kõigil külalistel järgida väheseid ja mõsitlike, kuid hädavajalikke punkte. Puhkemaja üüriarve tasumise järel olete nõustunud siin toodud kodukorraga ja kohustute seda järgima.

PUHKEMAJA

Üldist
– Puhkemajas on keelatud suitsetada. Samuti ei käida meil hoones välisjalanõudega. Aknad ei ole avatavad. Kasuta puhkemajas olevaid asju heaperemehelikult. Kui juhtub, et midagi purunes, anna sellest palun peremehele teada, et saaks selle asendada. Pea meeles, et puhkemaja broneerija on vastutav puhkemaja varade rikkumise või kaotsimineku eest isegi siis, kui ta on puhkemajast lahkunud!

Elektrikaitsmed – Kui saabute puhkemajja ilma et Teid kohapeal vastu võetakse,  siis võivad automaatkaitsmed olla väljalülitatud asendis. Lülitage need sisse! Elektrikaitsmeid külastaja välja lülitada ei tohi. Kaitsmed asuvad dušširuumis, WC poti juures seinal. Kilbi avamiseks vajutage kilbi kaanele!

Vesi – Kraanivesi kõlbab juua. Kasutage vett palun kokkuhoidlikult. Tavapäraselt on külastajal kasutada vähemalt 1m2 vett. Suurema veetarbimise korral võib vesi kaevust lõppeda. Kui nii on juhtunud, helistaga meile. Vajadusel tellime tsisterniga lisavett.

Elektriradiaatorid
– Elektriradiaatorid on mõeldud talveperioodil lisakütte jaoks. Nad on reguleeritud temperatuurile +21C ning neid ei saa külastaja reguleerida.

Ahi
– Ahju kasutatakse talveperioodil põhiküttekehana. Samuti võib seda kasutada suveperioodil kaminana. Pidage meeles, et mitte kunagi ei tohi kütta korraga rohkem kui ühe ahjutäie. Maksimaalselt võib väga külmade ilmade korral päevas ahju kütta kaks korda (hommikul ja õhtul). Ülemine klappsiiber on kasutamiseks suveperioodil ja tule alustamisel. Alumine klappsiiber on kasutamiseks talveperioodil. Tuli peab ahjus põlema rahuliku leegiga, mitte liiga intensiivselt. Põlemise intensiivsust reguleeri tuhaluugiga. Klappsiiber sule alles siis, kui söed on praktiliselt kustunud.

Muusika, TV – Külastajate käsutuses on TV ja muusikakeskus. Neid on keelatud kasutada õues.

Suitsuandur – Suitsuandur asub elutoa laes. See rakendub tööle, kui õhus on vingugaasi. Sellisel juhul ava välisuks, kuni taastub normaalolukord.

LEILIRUUM

Leiliruum asub kõrvalhoones. Siseneda saab vasakpoolsest uksest. Lülita keris sisse kerisel olevast nupust. Kui soovid kohe kütteseadme sisse lülitada, pane tähele, et sa sisselülimisnuppu liiga palju ei keera. Sellisel juhul võib kütteseade minna taimerreziimile, mis lülitab kerise sisse mõne aja pärast. Leiliruum soojeneb suvel umbes 45 minutit ja talvel kuni 2 tundi. Ära käi ruumides välisjalatsitega. Kasuta kraanivett leili viskamiseks. Loputa lava peale leiliruumi kasutamist!

TÜNNISAUN


Tünnisauna tohib põlema süüdata alles siis, kui ahi on täielikult vee all. Vastasel korral sulavad ahju tihendid ülesse ja tünnisaun ei ole enam vettpidav.

ÕU

Lõkkease – Lõket tee ainult selleks ette nähtud lõkkeasemel. Lõkkematerjalina võid kasutada  metsast toodud metsakuivi oksi.

Välimööbel – Välimööbel asub leiliruumis. Ära tõsta välimööblit lõkke äärde. Lõkkest lenduvad sädemed võivad aiamööbli rikkuda. Lõkke ümber istumiseks kasuta selleks ette nähtud puupakke.

Välisvalgustus – Välisvalgustus süttib automaatselt ning kustub umbes kell 1:00.

Tiik – Tiigis võib ujuda. Keelatud on tiigist kala püüda.

Telk – Külastajad võivad oma telgi püstitada puhkemaja taha, selleks ettevalmistatud platsile. Suviti on puhkemaja poolt telkimisplatsile püstitatud 6-kohaline telk, mida külalised võivad kasutada.

Auto - Autoga ei tohi sõita murule.


Küsimuste korral ära kõhkle helistamast telefonil 5698 0100. Soovime Teile mõnusat olemist!